Gruzie se dočká nové moderní univerzity ve městě Kutaisi

Gruzie

Kutaisi v západní části Gruzie je město s prudkým rozvojem a silnou turistickou základnou, které se dříve hospodářsky zaměřovalo především na automobilovou výrobu. V současné době se však orientuje na přípravu očekávaného Univerzitního města, které bude největším moderním komplexem svého druhu na Kavkaze.

V novém Univerzitním městě budou na rozloze asi 140 ha umístěny vzdělávací a vědecké prostory, laboratoře vybavené ultramoderními technologiemi, konferenční sály, knihovny, studentské areály, ubytování pro studenty i profesory, kino, rekreační kluby, kavárny, sportovní haly a bazény. Komplex tak nabídne vše potřebné na jednom místě, kde v klidném prostředí okolních lesů a jezera mohou růst budoucí odborníci všech oblastí, kteří jsou také potřeba pro ekonomický rozvoj země.

Univerzita bude moci poskytnout vzdělání podle své kapacity až 60 tisícům studentů. Předpokládá se, že první z nich budou přijati již v roce 2019.

Město Kutaisi se brzy stane významnou univerzitní oblastí pro zájemce o studium nejen z Gruzie, ale i okolních zemí jako je Írán, Ázerbajdžán, Arménie, Rusko či Ukrajina.